Slowakije Showgrot
Harmanecká Cave
6 °C binnen, het hele jaar.
Juloml · CC BY-SA 3.0
De afdaling
De ingang, op 832 m.
Het echte reliëf boven Harmanecká Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
832m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
6°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
201m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
6 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 6 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 22 °C, 16 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- -3°-9°Jan
- -1°-8°Feb
- 4°-4°Mrt
- 12°1°Apr
- 16°6°Mei
- 20°10°Jun
- 22°11°Jul
- 22°11°Aug
- 17°6°Sep
- 10°2°Okt
- 4°-2°Nov
- -2°-7°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Slowakije
Harmanecká Cave (showgrot) ligt in Slowakije. De ingang ligt op 832 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersOpeningstijden in OpenStreetMap: Tu-Su 10:00-17:00 · ticket vereist
- Banská Bystricadichtstbijzijnde plaats · 12 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 550 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitzichtpuntendichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,0 km van de ingang
- Sliač Airport (SLD)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 21 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TAT (Poprad)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 7andere grotingangen binnen 3 kmHarmanecká jaskyňa, Dekrétova Jaskyňa, Jaskyňa Koliba en nog 4
- 2bronnen binnen 2 kmDolhoharmanecký válov
- 3uitzichtpunten binnen 3 km
- 14bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmEuropean long distance path E8 - part Slovakia, Náučný chodník K Harmaneckej jaskyni, Barborská cesta en nog 11
- 2watervallen met naam binnen 4 kmHarmanecký vodopád, Vodopád v Hadej doline
- 4parkeerplaatsen binnen 2 km
- 19informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 7bushaltes binnen 2 km
- 3campings binnen 8 kmAutocamping Tajov, pri pamätníku Slovenského národného povstania pri Kráľovej studni
- 21hotels en pensions binnen 8 kmPenzión Klopačka, Chata nad Tajovom, Penzión Kupfer en nog 18
- 2restaurants en cafés binnen 3 km
- zinkgaten en dolines binnen 3 km
- speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
- klimrotsen binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Banská Bystrica12 km hemelsbreed
- Nemce12 km hemelsbreed
- Malachov12 km hemelsbreed
- Selce13 km hemelsbreed
- Turčianske Teplice14 km hemelsbreed
- Kremnica15 km hemelsbreed
- Mošovce16 km hemelsbreed
- Vlkanová18 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Harmanecká Cave te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | -3 | -1 | 4 | 12 | 16 | 20 | 22 | 22 | 17 | 10 | 4 | -2 |
| Middag | -3 | -1 | 4 | 12 | 16 | 20 | 22 | 22 | 17 | 10 | 4 | -2 |
| Nacht | -9 | -8 | -4 | 1 | 6 | 10 | 11 | 11 | 6 | 2 | -2 | -7 |
| Regen (mm) | 61 | 53 | 56 | 49 | 88 | 94 | 101 | 79 | 75 | 65 | 59 | 58 |
| Regendagen | 12 | 12 | 12 | 11 | 16 | 16 | 16 | 13 | 12 | 11 | 12 | 13 |
| Zonuren/dag | 1,6 | 2,7 | 4,2 | 5,7 | 5,9 | 6,3 | 6,7 | 6,6 | 4,8 | 3,3 | 1,6 | 1,2 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 22 | 20 | 13 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 9 | 17 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | -3 | -3 | -9 | 61 | 1,6 |
| Feb | -1 | -1 | -8 | 53 | 2,7 |
| Mrt | 4 | 4 | -4 | 56 | 4,2 |
| Apr | 12 | 12 | 1 | 49 | 5,7 |
| Mei | 16 | 16 | 6 | 88 | 5,9 |
| Jun | 20 | 20 | 10 | 94 | 6,3 |
| Jul | 22 | 22 | 11 | 101 | 6,7 |
| Aug | 22 | 22 | 11 | 79 | 6,6 |
| Sep | 17 | 17 | 6 | 75 | 4,8 |
| Okt | 10 | 10 | 2 | 65 | 3,3 |
| Nov | 4 | 4 | -2 | 59 | 1,6 |
| Dec | -2 | -2 | -7 | 58 | 1,2 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (832 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 42% | 182% | 98% | 25% | 105% | 169% | 94% | 102% | 138% | 261% | 49% | 96% |
| 2021 | 111% | 107% | 59% | 124% | 169% | 37% | 97% | 208% | 77% | 28% | 83% | 101% |
| 2022 | 88% | 130% | 43% | 137% | 49% | 61% | 96% | 87% | 152% | 48% | 49% | 137% |
| 2023 | 176% | 124% | 87% | 112% | 117% | 93% | 83% | 157% | 76% | 168% | 201% | 182% |
| 2024 | 139% | 125% | 81% | 154% | 79% | 138% | 67% | 57% | 184% | 80% | 58% | 41% |
| 2025 | 65% | 37% | 94% | 109% | 88% | 61% | 123% | 99% | 133% | 109% | 167% | 23% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q1585579) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.





