Verenigd Koninkrijk Showgrot
Ingleborough Cave
8 °C binnen, het hele jaar.
Rosser1954 · CC BY-SA 4.0
De afdaling
De ingang, op 270 m.
Het echte reliëf boven Ingleborough Cave, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.
De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.
270m
Hoogte van de ingang
uit het reliëfmodel van 30 m
8°C
Binnen, het hele jaar
het jaargemiddelde buiten, bij de ingang
142m
Gesteente erboven
het hoogste punt binnen 1,5 km
Binnen en buiten
8 °C binnen, het hele jaar.
Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 8 °C, in januari en in augustus. In juli loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 18 °C, 10 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.
- 4°1°Jan
- 5°0°Feb
- 7°1°Mrt
- 10°3°Apr
- 14°6°Mei
- 16°9°Jun
- 18°11°Jul
- 17°10°Aug
- 15°8°Sep
- 12°6°Okt
- 8°3°Nov
- 5°1°Dec
Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.
Showgrot in Verenigd Koninkrijk
Ingleborough Cave (showgrot) ligt in Verenigd Koninkrijk. De ingang ligt op 270 m. Ze heeft stalactieten en stalagmieten. Ze is open voor bezoekers.
Hoe er te komen.
- Showgrot: open voor bezoekersticket vereistOfficiële site↗
- Ingletondichtstbijzijnde plaats · 6,3 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 1.920 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Sulber Gatedichtstbijzijnd uitzichtpunt · 3,0 km van de ingang
- Leeds Bradford Airport (LBA)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 56 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven LBA (Leeds, West Yorkshire)Discover Cars · gesponsorde link↗
Plan uw bezoek
Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Van bovenaf gezien.
De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.
N
1,5 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de ingang.
- 27andere grotingangen binnen 3 kmBeck Head Stream Cave, Gaping Gill, Bar Pot en nog 24
- 327zinkgaten en dolines binnen 3 km
- 1speleoclubs en speleolocaties binnen 15 kmNorthern Pennine Club
- 1uitzichtpunten binnen 3 kmSulber Gate
- 5bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmThree Peaks Walk, Dales High Way, A Pennine Journey en nog 2
- 1watervallen met naam binnen 4 kmClapham Falls
- 5parkeerplaatsen binnen 2 km
- 13informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
- 1bushaltes binnen 2 km
- 25campings binnen 8 kmHolme Farm, Lowther Hill Caravan & Camp Site, Abbey Farm en nog 22
- 38hotels en pensions binnen 8 kmWhitefriars Lodge, Brookhouse, The Gate House en nog 35
- 7restaurants en cafés binnen 3 km
- bronnen binnen 2 km
- klimrotsen binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Ingleton6,3 km hemelsbreed
- High Bentham8,9 km hemelsbreed
- Settle9,9 km hemelsbreed
- Kirkby Lonsdale16 km hemelsbreed
- Hellifield18 km hemelsbreed
- Sedbergh23 km hemelsbreed
- Caton23 km hemelsbreed
- Gargrave24 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er nog meer rond Ingleborough Cave te vinden is.
De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer buiten, bij de ingang.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag | 4 | 5 | 7 | 10 | 14 | 16 | 18 | 17 | 15 | 12 | 8 | 5 |
| Middag | 4 | 5 | 7 | 10 | 14 | 16 | 18 | 17 | 15 | 12 | 8 | 5 |
| Nacht | 1 | 0 | 1 | 3 | 6 | 9 | 11 | 10 | 8 | 6 | 3 | 1 |
| Regen (mm) | 107 | 88 | 76 | 62 | 74 | 92 | 103 | 114 | 89 | 112 | 113 | 116 |
| Regendagen | 18 | 16 | 15 | 15 | 14 | 16 | 19 | 19 | 16 | 19 | 19 | 19 |
| Zonuren/dag | 0,9 | 2,3 | 3,8 | 5,8 | 6,6 | 5,8 | 5,8 | 5,0 | 4,2 | 2,4 | 1,3 | 0,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 8 | 8 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 |
| Middag | Middag | Nacht | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 4 | 4 | 1 | 107 | 0,9 |
| Feb | 5 | 5 | 0 | 88 | 2,3 |
| Mrt | 7 | 7 | 1 | 76 | 3,8 |
| Apr | 10 | 10 | 3 | 62 | 5,8 |
| Mei | 14 | 14 | 6 | 74 | 6,6 |
| Jun | 16 | 16 | 9 | 92 | 5,8 |
| Jul | 18 | 18 | 11 | 103 | 5,8 |
| Aug | 17 | 17 | 10 | 114 | 5,0 |
| Sep | 15 | 15 | 8 | 89 | 4,2 |
| Okt | 12 | 12 | 6 | 112 | 2,4 |
| Nov | 8 | 8 | 3 | 113 | 1,3 |
| Dec | 5 | 5 | 1 | 116 | 0,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (270 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Binnen en eromheen.

Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 94% | 256% | 96% | 31% | 29% | 136% | 125% | 125% | 73% | 135% | 110% | 141% |
| 2021 | 154% | 155% | 119% | 23% | 187% | 31% | 82% | 63% | 73% | 142% | 57% | 104% |
| 2022 | 46% | 187% | 54% | 69% | 107% | 69% | 62% | 45% | 108% | 110% | 116% | 89% |
| 2023 | 103% | 34% | 174% | 121% | 55% | 64% | 168% | 92% | 145% | 117% | 122% | 159% |
| 2024 | 144% | 132% | 137% | 184% | 137% | 69% | 81% | 75% | 107% | 91% | 55% | 104% |
| 2025 | 95% | 62% | 39% | 33% | 69% | 106% | 85% | 41% | 185% | 89% | 144% | 137% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Grotten in de buurt.

Ingleborough Cave
Verenigd Koninkrijk
- —Diepte
- —Gangen
- 270 mHoogte van de ingang
- 8 °CBinnen, het hele jaar

Gaping Gill
Verenigd Koninkrijk · 2 km
- —Diepte
- —Gangen
- 401 mHoogte van de ingang
- 7 °CBinnen, het hele jaar

White Scar Caves
Verenigd Koninkrijk · 5 km
- —Diepte
- —Gangen
- 246 mHoogte van de ingang
- 8 °CBinnen, het hele jaar
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekers | Wikidata (Q1663064) · CC0 |
|---|---|
| Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.
