Naar de inhoud
cavernyas
EN
Ojo Guareña, julio de 2008 (2)

Spanje Spanje Grot

Ojo Guareña

11 °C binnen, het hele jaar.

Bekijk de afdalingHoe te bezoeken

Roberto Lumbreras from Madrid, España · CC BY-SA 2.0

De afdaling

De ingang, op 753 m.

Het echte reliëf boven Ojo Guareña, elke 30 m gemeten op het Copernicus-model, en de grot die op dezelfde verticale schaal naar beneden loopt.

diepte niet gepubliceerdIngang957 m1,0 kmverticaal × 8,0diepte niet gepubliceerdIngang957 m1,0 kmverticaal × 17,4

De diepte is zoals gepubliceerd door wie de grot heeft verkend; de vorm van de gangen is een schets, geen opmeting. Voor deze grot is nog geen diepte gepubliceerd.

753m

Hoogte van de ingang

uit het reliëfmodel van 30 m

11°C

Binnen, het hele jaar

het jaargemiddelde buiten, bij de ingang

197m

Gesteente erboven

het hoogste punt binnen 1,5 km

Binnen en buiten

11 °C binnen, het hele jaar.

Diep binnen behoudt een grot de gemiddelde jaartemperatuur van buiten: hier ongeveer 11 °C, in januari en in augustus. In augustus loopt de temperatuur 's middags bij de ingang op tot 24 °C, 13 °C warmer dan binnen: neem een jas mee.

buiten, bij de ingang (753 m)binnen
  1. 8°1°Jan
  2. 8°1°Feb
  3. 12°2°Mrt
  4. 14°4°Apr
  5. 17°7°Mei
  6. 21°11°Jun
  7. 23°12°Jul
  8. 24°12°Aug
  9. 21°10°Sep
  10. 17°8°Okt
  11. 11°4°Nov
  12. 8°1°Dec
Binnen: 11 °C het hele jaarMeeste regen: Nov–Jan

Buiten: gemiddelden voor middag en nacht 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de ingang. Binnen: het jaargemiddelde, dat de diepe delen van een grot behouden. Bij de ingang volgt het een beetje het weer.

Grot in Spanje

Ojo Guareña (grot) ligt in Spanje. De ingang ligt op 753 m.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Wilde grot: alleen met speleo-uitrustingGeen paden of licht binnen. Ga alleen met een speleoclub of een gekwalificeerde gids.
  • Espinosa de los Monterosdichtstbijzijnde plaats · 10 km hemelsbreed
  • Sumidero Ojo Guareñadichtstbijzijnd uitzichtpunt · 0,1 km van de ingang
  • Seve Ballesteros-Santander Airport (SDR)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 45 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SDR (Santander)Discover Cars · gesponsorde link

Plan uw bezoek

Rondleidingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van bovenaf gezien.

De grond boven de grot, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede en wat mensen rond de ingang in kaart hebben gebracht.

De grond boven Ojo Guareña (Sentinel-2) N 1,5 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6,0 × 6,0 km, noorden boven. De lijn is de doorsnede hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de ingang.

  • 13andere grotingangen binnen 3 kmLas Diaclasas, Cueva Palomera, Cueva de San Tirso y San Bernabé en nog 10
  • 4zinkgaten en dolines binnen 3 kmOjo Guareña, Sumidero del Rio Trema, Sima Dolencias en nog 1
  • 3uitzichtpunten binnen 3 kmMirador del Cuerno, Alto de Retuerta, Sumidero Ojo Guareña
  • 10bewegwijzerde wandelroutes binnen 3 kmEntre desfiladeros, El Valle, El Ventanón en nog 7
  • 8parkeerplaatsen binnen 2 km
  • 8informatieborden en bezoekerscentra binnen 3 km
  • 1bushaltes binnen 2 km
  • 1campings binnen 8 kmÁrea de Descanso Pedrosa
  • 17hotels en pensions binnen 8 kmCasa Rural El Rotín, Casa Rural Rio Nela, Casa La Engaña en nog 14
  • 4restaurants en cafés binnen 3 km
  • bronnen binnen 2 km
  • speleoclubs en speleolocaties binnen 15 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • watervallen met naam binnen 4 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de ingang. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het al in kaart heeft gebracht. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Espinosa de los Monteros10 km hemelsbreed
  • San Pedro del Romeral16 km hemelsbreed
  • Vega de Pas17 km hemelsbreed
  • Medina de Pomar18 km hemelsbreed
  • Selaya23 km hemelsbreed
  • Arija23 km hemelsbreed
  • Villacarriedo25 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er nog meer rond Ojo Guareña te vinden is.

De rivier bij de ingang, de watervallen, de meren, de bergen en vulkanen erboven, de canyons, stranden en eilanden in de buurt — uit onze andere atlassen.

Peakyas2 bergen binnen 10 km
Pico de la Churra · 6,9 kmAlto Cotero · 9,6 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer buiten, bij de ingang.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag881214172123242117118
Middag881214172123242117118
Nacht1124711121210841
Regen (mm)9782787363523537508511996
Regendagen141212141398810141614
Zonuren/dag2,43,65,16,27,17,47,87,46,74,72,92,6
Sneeuw op de grond (cm)774100000025
MiddagMiddagNachtRegen (mm)Zonuren/dag
Jan881972,4
Feb881823,6
Mrt12122785,1
Apr14144736,2
Mei17177637,1
Jun212111527,4
Jul232312357,8
Aug242412377,4
Sep212110506,7
Okt17178854,7
Nov111141192,9
Dec881962,6

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de hoogte van de ingang (753 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202045%29%149%131%119%158%63%143%175%239%32%273%
2021139%103%33%70%79%193%76%58%146%63%180%182%
202265%28%111%114%36%72%24%84%155%38%108%83%
2023194%62%29%35%80%123%58%105%147%84%107%75%
202478%128%96%42%117%108%53%160%234%165%55%99%
202564%59%162%81%92%76%84%124%108%37%117%83%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Grotten in de buurt.

Ojo Guareña

Spanje

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 753 mHoogte van de ingang
  • 11 °CBinnen, het hele jaar

Altamira

Spanje · 53 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 95 mHoogte van de ingang
  • 15 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Grot van El Castillo

Spanje · 38 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 201 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Cueva de La Pasiega

Spanje · 37 km

  • —Diepte
  • —Gangen
  • 184 mHoogte van de ingang
  • 14 °CBinnen, het hele jaar

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte, bezoekersWikidata (Q12265047) · CC0
Het reliëf erboven, de hoogte van de ingang, de doorsnede en het 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Ingangen, bronnen, zinkgaten, openingstijden en wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, meren, bergen, canyons, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.U bent hier
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken